Anasayfa
Anasayfa Hizmetlerimiz Neden Simülasyon Referanslarimiz Iletisim
Katılımcı Görüşleri

 

İş simulasyonunu Mağaza Müdürlerimiz ve merkez ofis ekibimizle birlikte İş Yönetim Oyunu ekibiyle organize ettik. Başından sonuna kadar son derece işlerine hakim olan bu şirketle çok rahat çalıştık. Katılımcılarımız uzun zamandır aldığımız en güzel eğitimdi dedi. Oyunu oynarken gerçekten yaşadılar. Şirket yönettiler, bütçe, planlama, karar alma, rakip analizi gibi pek çok konuda kendilerini farketme fırsatı buldular. Hem ticari bakış açımızın gelişmesine katkıda bulunan hem de keyifli bir takım çalışmasıyla iletişimi pekiştiren bu oyunu hazırlayan ve bizimle paylaşan İş Yönetim Oyunu ekibine çok teşekkür ederim.  
Ebru Diker
Marks&Spencer Türkiye Eğitim ve Gelişim Yöneticisi

 

Son dört ayda bize yaşattığınız İş Yönetim Oyunu çok eğitici ve keyifli idi. Güzel bir tecrübe edindik. Komplike işletme senaryolarını pratikleştirip bizlere aktarmanız çok başarılıydı. Strateji geliştirmesi, ekip çalışması ve risk yönetimini vurgulayan bu simülasyonu Alarko MBA programına tanıttığınız için teşekkür ederim.
Niv GARİH HERZİKOWİTZ
Alarko Holding A.Ş

 

Alarko-MBA kapsamında oynadığımız İş yönetim oyunu sayesinde maddi risk almadan sanal bir yönetim kademesi tecrübesi yaşama şansımız oldu. Sanal bir dünya da olsa, verilmesi gereken kararlar açısından baktığımda gerçek hayattakinden çok farklı değildi. Rekabetçi piyasa koşulları altında ürün yönetiminin, maliyet-ciro-kar payı-nakit-hisse değeri-pazar payı üstündeki etkilerini yaşayarak gördük. Dikkat edilmesi gereken önemli noktaları fark ettik bu süreçte. 8 simülasyon yılının hepsinde 1. olmamıza rağmen liderliği kaptırmamak için her sene ayrı çabaladık ve kararlarımızın sonucunu beklerken ayrı heyecanlandık...
Aslıhan ÖZKAN DALGIN
ALARKO - Enerji Grubu

 

İş yönetim simülasyon oyunu; düşündürten, strateji geliştiren, rekabeti yaşatan bir oyun. Öncelikle nerede olmak istediğinizi yani hedefinizi belirlemeniz gerekiyor. Hedefinize uygun stratejinizi belirleyip, ona ulaşabilmek için bazı kararlar almanızı gerektiriyor. Hedefe giderken çok katı olmamanızı, gerektiğinde rakiplerin ve piyasanın durumuna göre kararlarınızı ve gidiş yollarınızı revize etmenizi gerektiriyor. Daha iyiye ulaşmanız için zamanında iyi analizler yapıp, takımınızı ufak stratejik değişikliklerle daha ileriye taşımanız gerekiyor ki bu yüzden de dinamik bir oyun. Alarko MBA olarak bizlerde yaklaşık 4 ay boyunca simülasyon oyunu üzerinde çalıştık, düşündük, analizler yaptık, stratejiler geliştirdik. Bu sürecin hepimiz için faydalı olduğunu düşünüyorum.
Nursevin SAĞLAM TOKBAY
Alarko Şirketler Topluluğu

 

Bir kaç ay süren bu oyunda şirketin farklı departmanlarındaki çalışanlar bir araya gelmiş, fikir alışverişinde bulunmuş ve ekip halinde şirket yönetme tecrübesi elde etmişlerdir. Sektörel dinamiklerle motivasyon hep yüksek tutulmuş alınan riskler ve verilen kararların sonuçları açıklanan raporlar ve mali tablolarla katılımcıları yeni yıla hazırlamıştır. Edinilen deneyimin kariyer basamaklarında herkese yardımcı olacağını düşünüyoruz.
Fidan ÖZTÜRK
Alarko Holding A.Ş

 

Öncelikle gerçek hayatla bu kadar iç içe, çoğu etkenlerin düşünüldüğü bir oyun ile yaklaşık 4 ay gibi bir zaman geçirdik. Sonuçlarının açıklanmasını heyecanla beklediğimiz, keyifli ve güzel bir tecrübe. Ancak aynı zamanda oyunun gerçek hayattaki gibi hata affetmeyen ve düşene bir tekme daha vurduğu yönü ise sanırım oyunun bana kazandırdığı güzel bir çıkarım. :)
Umut ALPAGOT
Alarko-Carrier

 

İş Yönetim Oyunu, Alarko MBA kapsamında aldığımız dersleri pratiğe dökmek adına oynadığımız güzel ve eğlenceli bir oyundu. Özellikle takım çalışmasını ve motivasyonu arttırdığını düşünüyorum.
Can DEMİR
Karakuz Barajı ve HES Projesi

 

 

Demo ister misiniz?
     
Copyright © İyosim Yönetim Teknolojileri Ltd. Şti.
design & development: RejavuAnasayfa